SenSura® Mio Baby

Řada stomických pomůcek SenSura® Mio navržená speciálně pro předčasně narozené děti a novorozence do 6 měsíců.

Delší doba nošení - větší pohodlí pro miminko

 

Stomická pomůcka pro novorozence SenSura Mio Baby je dvoudílná pomůcka s adhezivním upínáním. Přináší delší životnost lepicího materiálu, přičemž se nesnižuje jeho šetrnost ke kůži.

Podložka je vyrobena z lepicího materiálu, který vyrovnává pH kůže, poskytuje bezpečné přilnutí k peristomální oblasti u miminek se stomií a je šetrný ke kůži. Sterilní stomický sáček se připojuje k podložce pomocí lepicího kroužku.

Stomický systém SenSura Mio Baby byl navržen proto, aby usnadnil zdravotnickým pracovníkům každodenní praxi.

SenSura® Mio Baby

  • šetří čas při péči o novorozence se stomií
  • minimalizuje situace, kdy je třeba miminko vyrušit
  • umožňuje přístup ke stomii pro návrat tráveniny do vyloučeného úseku střeva
  • otvor do podložky lze vystřihnout dle individuálních potřeb miminka

Víte, že...  • Pomůcky řady SenSura Mio Baby jsou hrazené z veřejného zdravotního pojištění.
  • Jsou indikovány pro všechny typy stomií, trvalou drenáž a píštěl.
  • Pro děti do 6 let lze v indikovaném případě předepsat dvojnásobné množství pomůcek.

Další vlastnosti pomůcky umožňující šetrnou péči o miminka se stomií

Lepicí materiál

Lepicí materiál šetrný ke kůži byl navržen tak, že pokryje v případě nutnosti více stomií. Vyrovnává pH kůže a absorbuje vlhkost z kůže, čímž ji pomáhá udržet zdravou.

Okénko pro návrat tráveniny

Jediná pomůcka, která má k tomuto účelu navržené okénko. To umožňuje snadný přístup ke stomii pro návrat tráveniny do vyloučeného úseku střeva.

Měkká a jednoduše použitelná výpust

Výpustný ventil je kompatibilní s injekčními stříkačkami pro snadné odsátí tráveniny ze sáčku, přičemž je měkký a šetrný ke kůži novorozence.

Měkká příruba

Adhezivní upínání má měkkou přírubu, takže sáček může být připojen k podložce s vyvinutím co nejnižšího možného tlaku na bříško.

Průhledný sáček

Folie je průhledná, není nutné sundat sáček a vyrušovat miminko, aby bylo na stomii vidět.

Pro větší pacienty nabízíme řadu stomických pomůcek SenSura Mio Kids.

Návod k použití

Pomůcky řady SenSura®  Mio Baby jsou zdravotnické prostředky určené pro stomiky – novorozence do 6 měsíců věku. Stomický sáček je určen ke sběru výměšků ze stomie. Lepicí stomická podložka je určena k upevnění sáčku a k přilepení k intaktní pokožce kolem stomie/stomií. Sterilní stomický sáček usnadňuje podávání střevní tráveniny do vyloučeného úseku střeva – mukózní píštěle. Opakované použití produktu na jedno použití může kojenci způsobit potenciální újmu. Před použitím se poraďte s odborníkem. Čtěte pečlivě  návod k použití a informace o bezpečném používání.

Tento produkt obsahuje nízkou hladinu zbytkových sloučenin z procesu výroby a sterilizace. U kojenců s velmi nízkou porodní hmotností proto existují omezení týkající se počtu výrobků, které by se měly použít. Opakované použití produktu na jedno použití může kojenci způsobit potenciální újmu. Obnova, čistění, dezinfekce a/nebo sterilizace mohou zhoršit vlastnosti produktu, a tyto zhoršené vlastnosti potom mohou pro kojence představovat další riziko fyzické újmy nebo infekce. Použití produktů pro péči o stomii a intaktní pokožku by měl schválit odborník. Ochranná fólie lepicího materiálu může způsobit udušení z důvodu své malé velikosti, a proto se musí uchovávat mimo dosah dětí. Stomickou podložku je nutné odstranit pouze vhodným prostředkem k odstraňování lepicího materiálu na bázi oleje, jako je Brava® odstraňovač adheziv pro děti, jinak může být jemná pokožka dítěte vystavena stresu, jako např. podráždění kůže, zarudnutí kůže / mikrokrvácení.

Přihlaste se do programu Coloplast Care už dnes!

Volejte 800 100 416 nebo pište na info@coloplast.cz.