Je kůže v okolí stomie vlivem podtékání podrážděná?

Kůže kolem stomie může při správné péči vypadat stejně jako všude jinde na těle. Pokud je zarudlá, svědí nebo pálí, je třeba hledat příčinu. K podtečení může dojít, pokud je vystřižený otvor příliš velký nebo pokud stomická pomůcka neodpovídá Vašemu tělesnému profilu.

Doporučení

Brava ochranný film, sprej

Chrání kůži před vlivem výměšků a lepicích materiálů. Současně sjednotí povrch pokožky, díky čemuž pomůcka lépe přilne. Neobsahuje alkohol a proto je šetrný ke kůži.

 

Brava ochranný film, ubrousky

Chrání kůži před vlivem výměšků a lepicích materiálů. Současně sjednotí povrch pokožky, díky čemuž pomůcka lépe přilne. Neobsahuje alkohol a proto je šetrný ke kůži.

 

Brava® Seal kroužek

Těsnící vyrovnávací kroužek Brava® Seal vytváří těsnení mezi stomií a podložkou a slouží k ochraně před podtékáním a k ochraně kůže. Těsnící kroužek lze jednoduše tvarovat, aplikovat i odstranit.

 

Brava bariérový krém

Je určen k prevenci vzniku podráždění kůže i k jejímu hojení. Složení na bázi gelu, takže pokožku kolem stomie nezmastí a neovlivní tak přilnutí pomůcky.

Měření a vystřihování

Než začnete s vystřihováním, pomocí šablony pro změření stomie (je součástí balení) pečlivě zkontrolujte, že se chystáte použít vystřihovací šablonu se správně zaznačenou velikostí stomie. V případě potřeby požádejte o pomoct vaši stomickou sestru.

  • Pokud je adhezivum na kůži příliš dlouhou dobu, ztrácí svou přilnavou schopnost a už dostatečně nechrání. Na co si dávat při výměně adheziva pozor pro dosažení optimální doby pro nošení zjistíte v Průvodci aplikací, odstraněním a kontrolou.
  • Při aplikaci zkontrolujte, že je adhezivní vrstva v úplném kontaktu s kůží okolo stomie.

Video návody

Přehrát video
Jednodílný uzavřený sáček - příprava
Přehrát video
Dvoudílný uzavřený sáček - příprava

Příslušenství k péči o stomie

Přehrát video
Brava® Seal - těsnící kroužek
Přehrát video
Ochranný film Brava®

Důležité!

V případě akutních potíží vždy kontaktujte stomickou sestru.

Přihlaste se do programu Coloplast Care už dnes!

Zapojit se do programu je jednoduché

Volejte 800 100 416 nebo pište na info@coloplast.cz.Našich služeb  už využilo více než 20 tisíc uživatelů, zkuste to i Vy!