Vlhkost v okolí stomie může narušit schopnost přilnutí

Lepicí materiály jsou vyvíjeny s ohledem na vlhkost, která se v okolí stomie běžně objevuje. Nadměrná vlhkost však může adhezivní vrstvu narušit až do té míry, že by se sáček mohl odlepit.

Doporučení

Brava® Seal kroužek

Těsnící vyrovnávací kroužek Brava® Seal vytváří těsnení mezi stomií a podložkou a slouží k ochraně před podtékáním a k ochraně kůže. Těsnící kroužek lze také jednoduše tvarovat, aplikovat a odstraňovat.

 

Brava stomický pudr

Snižuje podráždění kůže. Bravastomickýpudr snižuje podráždění kůže, které vzniká, pokud je kůže vystavena vlhkosti. Pudr pohlcuje vlhkost, takže kůže zůstává suchá. Lze jej použít na okolí stomie nebo pod lepicí materiál.

  • Při problémech s nadměrnou vlhkostí je třeba odpovídajícím způsobem upravit interval výměny adheziva. Na co si při výměně adheziva dávat pozor zjistíte zde.
  • Pomoct může použití odolnějšího adheziva, například SenSura Xpro.
  • Pokud je vlhkost způsobena nadměrným pocením, zvažte konzultaci se svým lékařem, protože by mohlo jít o symptom skrytého onemocnění.

Příslušenství k péči o stomie

Přehrát video
Brava® Seal - těsnící kroužek
Přehrát video
Stomický pudr Brava®

Důležité!

V případě akutních potíží vždy kontaktujte stomickou sestru.

Přihlaste se do programu Coloplast Care už dnes!

Zapojit se do programu je jednoduché

Volejte 800 100 416 nebo pište na info@coloplast.cz.Našich služeb  už využilo více než 20 tisíc uživatelů, zkuste to i Vy!